Fakultetets Samarbejdsudvalg (FSU)

Sidst opdateret den 19. januar 2021.

Fra ledelsen - A-siden

Dekan Mikkel Vedby Rasmussen (formand)
Fakultetssekretariatet, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23535
E-mail: dekan@samf.ku.dk 

Fakultetsdirektør NN
Det Samfundsvidenskabelige Fakultet

HR-Centerchef Gitte Korsgaard 
HR Søndre City, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 32526
E-mail: giko@hrsc.ku.dk

Institutleder Benedikte Brincker
Sociologisk Institut, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 35 32 34 64
E-mail: bebr@soc.ku.dk

Institutleder Nina Græger
Institut for Statskundskab, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
E-mail: ng@ifs.ku.dk

Institutleder Bjarke Oxlund
Institut for Antropologi, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 35 32 11 54
E-mail: bjarke.oxlund@anthro.ku.dk

Institutleder Vibeke Koushede
Institut for Psykologi, Øster Farimagsgade 2 A, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 20511
E-mail: vjk@psy.ku.dk

Institutleder Christian Schultz
Økonomisk Institut, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23039
E-mail: christian.schultz@econ.ku.dk 

Fra medarbejderne - B-siden

Lektor Hilda Rømer Christensen (VIP-Sociologi)
Sociologisk Institut
Tlf.: 353 23943
E-mail: hrc@soc.ku.dk

Professor mso Lars Tønder (VIP-Statskundskab)
Institut for Statskundskab
Tlf.: 353 20489
E-mail: lt@ifs.ku.dk

Lektor Hanne Overgaard Mogensen (VIP-Antropologi)
Institut for Antropologi
Tlf.: 353 23444
E-mail: Hanne.Mogensen@anthro.ku.dk

Lektor Tone Roald (VIP-Psykologi) 
Institut for Psykologi
Tlf.: 353 24847
E-mail: tone.roald@psy.ku.dk

Lektor Anders Milhøj (næstformand, VIP-Økonomi)
Økonomisk Institut
Tlf.: 353 23265
E-mail: Anders.Milhoj@econ.ku.dk

HR-medarbejder Heidi Sassersen (HK)
HR Søndre City
Tlf: 353 22663
E-mail: hsa@hrsc.ku.dk

Kontorfuldmægtig Vicki Antosz (HK)
Fællesadministrationen ANT/SOC
Tlf: 353 34347
E-mail: va@samf.ku.dk

Studiekoordinator Hanne Kraak (AC-TAP, DM/DJØF)
Institut for Statskundskab
Tlf.: 353 23435
E-mail: hmk@samf.ku.dk

Fuldmægtig Dick Lerche (AC-TAP, DM/DJØF)
Økonomisk Institut
Telefon: 353 22532
dick.lerche@samf.ku.dk

Fra administrationen

Fuldmægtig Corinn Sandhoff Pedersen (sekretær)
HR Søndre City
Tlf.: 353 23975
E-mail: hrsc@hrsc.ku.dk

Suppleanter

B-SIDEN

for Hanne Overgaard Mogensen: Simon Westergaard Lex, Institut for Antropologi                                                                         
for Lars Tønder: Henrik Jensen, Institut for Statskundskab

for Tone Roald: Susanne Lunn, Institut for Psykologi

for Vicki Antosz: Charlotte Bøgh Andersen, Fakultetssekretariatet