Arbejdsmiljøudvalget på SAMF – Københavns Universitet

Samfundsvidenskab > Om fakultetet > Råd og udvalg > Arbejdsmiljøudvalget p...

Arbejdsmiljøudvalget på SAMF

Sidst opdateret den 19. april 2018.

Fra ledelsen - A-siden:

Dekan Troels Østergaard Sørensen (formand)
Fakultetssekretariatet
Tlf.: 35 32 35 35
E-mail: dekan@samf.ku.dk

Fakultetsdirektør Tina Franck 
Fakultetssekretariatet
Tlf.: 35 32 35 30
E-mail: tfr@samf.ku.dk

Institutadministrator Peter Flindt
Økonomisk Institut
Tlf.: 35 32 30 12
E-mail: peter.flindt@econ.ku.dk

Institutadministrator Flemming Juelsholt
Institut for Statskundskab
Tlf.: 35 32 33 77
E-mail: fj@ifs.ku.dk

Sekretariatsleder Charlotte Schönbeck
Institut for Psykologi
Tlf.: 35 32 48 12
E-mail: charlotte.schonbeck@psy.ku.dk

Institutadministrator Christina Holbøll
Fællesadministrationen på Antropologi og Sociologi
Tlf.: 35 32 24 66
E-mail: chol@samf.ku.dk

Projektchef Søren Höffner
Campus Service City
Tlf.: 28 75 99 96
E-mail: soren.hoffner@hum.ku.dk

IT-chef Aage T. Andersen
Center for Samfundsvidenskabelig IT (SAMF-IT)
Tlf.: 35 32 32 45
E-mail: aage@samf-it.ku.dk 


Fra medarbejderne - B-siden:

Specialkonsulent Kate Andersen
Campus Service City
Tlf.: 35 32 29 87
E-mail: kan@csc.ku.dk

Lektor Poul Poder
Sociologisk Institut
Tlf.: 35 32 39 46
E-mail: pp@soc.ku.dk

Lektor Uffe Jakobsen
Institut for Statskundskab
Tlf.: 35 32 34 04
E-mail: uj@ifs.ku.dk

Lektor Hanne Overgaard Mogensen
Institut for Antropologi
Tlf.: 35 32 15 81
E-mail: hanne.mogensen@anthro.ku.dk

Lektor Anders Milhøj
Økonomisk Institut
Tlf.: 35 32 34 54
E-mail: anders.milhoj@econ.ku.dk

Adjunkt Anders Petersen
Institut for Psykologi
Tlf.: 35 32 48 84
E-mail: anders.petersen@psy.ku.dk

Studiekoordinator Lasse Højmark Petersen
Fællesadministrationen på Antropologi og Sociologi
Tlf.: 35 32 03 75
E-mail: lhp@samf.ku.dk

It-medarbejder Lene Petersen
SAMF-IT
Tlf.: 35 32 33 56
E-mail: lene@samf-it.ku.dk

Journalmedarbejder Linda Holmen Thomsen
Fakultetssekretariatet
Tlf.: 35 32 35 44
E-mail: lht@samf.ku.dk

Arbejdsmiljøkoordinator og sekretær

Fuldmægtig Corinn Sandhoff Pedersen
HR Søndre City
Tlf.: 35 32 39 75
E-mail: cjpe@hrsc.ku.dk