Fakultetets Samarbejdsudvalg (FSU)

Sidst opdateret den 23. maj 2019.

Fra ledelsen - A-siden

Dekan Mikkel Vedby Rasmussen (formand)
Fakultetssekretariatet, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23535
E-mail: dekan@samf.ku.dk 

Fakultetsdirektør Tina Franck 
Fakultetssekretariatet, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23530
E-mail: tfr@samf.ku.dk

HR-Centerchef Gitte Korsgaard 
HR Søndre City, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 32526
E-mail: giko@hrsc.ku.dk

Institutleder Janus Hansen
Sociologisk Institut, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23944
E-mail: jh@soc.ku.dk

Institutleder Nina Græger
Institut for Statskundskab, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
E-mail: institutleder@ifs.ku.dk

Institutleder Helle Samuelsen
Institut for Antropologi, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 27877
E-mail: h.samuelsen@anthro.ku.dk

Institutleder Søren Kyllingsbæk
Institut for Psykologi, Øster Farimagsgade 2 A, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 24860
E-mail: institutleder@psy.ku.dk

Institutleder Christian Schultz
Økonomisk Institut, Øster Farimagsgade 5, 1353 Kbh. K.
Tlf.: 353 23039
E-mail: christian.schultz@econ.ku.dk 

Fra medarbejderne - B-siden

Studiekoordinator Anna Marie Bramsen (AC-TAP, DM/DJØF)
Institut for Psykologi
Tlf.: 353 24303
E-mail: Anna.Bramsen@psy.ku.dk

Lektor Hilda Rømer Christensen (VIP-Sociologi)
Sociologisk Institut
Tlf.: 353 23943
E-mail: hrc@soc.ku.dk

Professor mso Henrik Jensen (VIP-Statskundskab)
Institut for Statskundskab
Tlf.: 353 23405
E-mail: hje@ifs.ku.dk

Studiekoordinator Hanne Kraak (AC-TAP, DM/DJØF)
Institut for Statskundskab

Tlf.: 353 23435
E-mail: hmk@ifs.ku.dk

Lektor Stine Krøijer (VIP-Antropologi)
Institut for Antropologi
Tlf.: 353 23464
E-mail: stine.kroijer@anthro.ku.dk

Lektor Susanne Lunn (VIP-Psykologi) 
Institut for Psykologi
Tlf.: 353 24908
E-mail: susanne.lunn@psy.ku.dk

Lektor Anders Milhøj (næstformand, VIP-Økonomi)
Økonomisk Institut
Tlf.: 353 23265
E-mail: Anders.Milhoj@econ.ku.dk

HR-medarbejder Heidi Sassersen (HK)
HR Søndre City
Tlf: 353 22663
E-mail: hsa@hrsc.ku.dk

Fra administrationen

Fuldmægtig Corinn Sandhoff Pedersen (sekretær)
HR Søndre City
Tlf.: 353 23975
E-mail: cjpe@hrsc.ku.dk

Suppleanter

B-SIDEN

for Stine Krøijer: Helle Bundgaard, Institut for Antropologi                                                                           for Hanne Kraak: Maibritt Jensen, Fakultetssekretariatet                    
for Susanne Lunn: Jon Lansner, Institut for Psykologi
for Henrik Jensen: Lars Tønder, Institut for Statskundskab